Chałupy jest to miejscowość położona na północy Polski w województwie pomorskim na Mierzei Wiślanej [info / wikipedia]. Miejscowość liczy sobie około 350 mieszkańców, z czego większość trudni się w dużej mierze turystyką i rybołówstwem. Chałupy posiadają jedno kąpielisko morskie i dwa porty dla rybaków. Miejsce to ma bardzo długą historię, a do jednej z najciekawszych można zaliczyć wydarzenie, mające miejsce w drugiej połowie XIX wieku, kiedy to odbyła się egzekucja kobiety poprzez samosąd. Wydarzenie opierało się na podstawie zarzutu że kobieta, będąca wdową po rybaku, uprawia czary, a za dowód na potwierdzenie tego miał być fakt, że na jej kominie siadały czarne wrony, a sama skazana nie chodziła do kościoła.

Chałupy obecnie są bardzo dobrze prosperującą miejscowością turystyczną ze względu na swoje znakomite położenie z punktu widzenia uprawiających sporty wodne. Miejsce to ma bardzo spokojne wody dzięki czemu jest idealnym terenem do uprawiania windsurfingu i innych pochodnych sportów. Osoby tutaj przyjeżdżające w dużej mierze są zadowolone z warunków panujących i przede wszystkim możliwości spokojnego odpoczynku. Chałupy dla osób lubujących się w pokazywaniu swojego nagiego ciała mają również plaże nudystów, na którą każdy chętny może przyjść.

Baza noclegowa [Chałupy noclegi / meteor] tego miejsca jest spora i możemy tutaj miło i przyjemnie wypocząć. Głównymi obiektami noclegowymi w tej miejscowości są hostele, domki letniskowe, pensjonaty, dzięki którym w bardzo tani i przyjemny sposób spędzimy wakacje. Ceny w tej miejscowości zaczynają się już od 30 zł za dobę, co jest niewielką kwotą i dzięki temu możemy bardzo miło spędzić wakacje. Długość wakacji często uzależniona jest od naszego urlopu, nie powinna ona być nigdy zbyt długa, ponieważ na zbyt długie oderwanie od pracy nasz organizm zareaguje znużeniem i chęcią dłuższego wypoczynku. Optymalny okres wakacji w innym miejscu to tydzień, dzięki czemu będziemy mogli brać udział w okolicznych atrakcjach oraz odstresujemy się od pracy. Podczas pakowania się na wakacje powinniśmy zabierać ze sobą tylko najpotrzebniejsze rzeczy, dzięki czemu nasz bagaż nie będzie przepełniony i będziemy mogli spokojnie jechać na wakacje. Podczas wyjazdu powinniśmy mieć już zarezerwowane miejsce noclegowe, dzięki czemu w momencie przyjazdu nie spotka nas przykra sytuacja z brakiem wolnych miejsc i koniecznością szukania czegoś innego na zastępstwo.