W Krynicy-Zdroju atrakcji nie brakuje przez cały rok. To niewielkie górskie miasteczko tętni życiem praktycznie każdego dnia, szczególnie zaś podczas ferii zimowych i letnich wakacji. Ze względu na dobrze rozbudowaną i urozmaiconą ofertę gastronomiczną miasto przyciąga tłumy ludzi. Noclegi w Krynicy-Zdrój są przygotowane także dla rodzin z dziećmi, co zdecydowanie podnosi jej walory turystyczne. Gdzie zatem warto przenocować, czego i gdzie skosztować oraz jakie atrakcje zobaczyć? Opcji jest na szczęście mnóstwo.

HOTELE  I RESTAURACJE

Ze względu na szeroki przekrój turystów, którzy przyjeżdżają podratować zdrowie w lokalnych pijalniach lub aktywnie spędzić weekend na stokach, oferta noclegowa i gastronomiczna jest bardzo zróżnicowana. Zarówno ekskluzywne jak i tanie noclegi Krynica ma w zanadrzu.  Bez wątpienia warto zajrzeć tutaj na kilka dni lub na dłuższe wakacje. Każdy wyjazd będzie na pewno udany.

PIJALNIE

Miasto zyskało status uzdrowiska m. in. dzięki krystalicznie czystym źródłom leczniczych wód mineralnych. Każda z nich ma unikalne walory smakowe i dobroczynny wpływ na organizm. Wielbiciele niecodziennych doznań powinni spróbować specyfiku znajdującego się pod nazwą Zuber.

NA NARTY MARSZ!

Największą zimową atrakcją Krynicy jest Centrum Narciarskie AZOTY na Słotwinach. Znajduje się tam aż 10 tras, regularnie ośnieżanych o zróżnicowanej trudności. Obsługiwane są one przez wyciąg krzesełkowy i kilka wyciągów orczykowych. Ponadto całkiem sprawnie funkcjonuje tu także szkółka narciarska i wyciąg szkoleniowy dla dzieci. Wielbiciele aktywnego spędzania czasu mogą skorzystać ze snowparku.

MUZEUM ZABAWEK

Maluchy z pewnością dowiedzą się tutaj, czym i jak bawiły się ich rówieśnicy kilkaset lat temu zanim wynaleziono Internet. Najstarsze zabawki umieszczone w muzeum pochodzą z wykopalisk archeologicznych, ale główna część kolekcji powstała w XIX i XX w.

ZNAMIENITY NIKIFOR

Jedną z najciekawszych atrakcji turystycznych miasta jest Muzeum Nikifora. Sam artysta postrzegany jest jako najbardziej znamienity mieszkaniec Krynicy-Zdroju. Dziś jego obrazy sprzedaje się na aukcjach po kilka tysięcy złotych, ale za życia miał problemy z utrzymaniem. Podobno oddawał swoje pracy osobom, które dostarczały mu jedzenie w najgorszych momentach życia.