Wakacje w Gdyni bez wątpienia będą należały do udanych, jeśli tylko z dużym wyprzedzeniem skorzystamy z bazy noclegowej w tym mieście. Osoby, które posiadają turystyczne doświadczenie znakomicie zdają sobie z tego sprawę, iż jest tu w czym wybierać. Wiele osób rezerwuje noclegi w Gdyni nawet z rocznym wyprzedzeniem. Nie brakuje przy tym osób, które potrafią przyjeżdżać w to same miejsce rok po roku. Trudno narzekać bowiem na nudę w tym mieście.

Biorąc pod uwagę wartość historyczną miasta, to jest ono dosyć młode i wiele zabytkowych obiektów to punkty honorujące przemysł. Warto jednak odwiedzić tu Muzeum Miasta Gdynia, co da nam szansę zdobyć szczątkowe informacje na temat jego tożsamości. Kiedy wyjdziemy tu na ulice, okaże się, iż jesteśmy w nowoczesnej metropolii, gdzie życie tętni bezustannym rytmem. Atmosfera jest tu radosna, zaś ludzie są przyjaźni. Nie to decyduje jednak o atrakcyjności turystycznej Gdyni. O jej kurortowej atmosferze przeważa geograficzne położenie. Miasto bowiem leży nad basenem Morza Bałtyckiego, dzięki czemu jest bogate w cudnej urody, piaszczyste plaże. Są one przy tym doskonale skomunikowane z resztą miasta.

Gdynia stanowi nierozłączną część polskiego Trójmiasta. Tu wraz z Sopotem oraz Gdańskiem stanowi znany całej Europie turystyczny kurort. Niektórzy specjalnie osiedlają się w tym mieście na stałe. Gdynia posiada bowiem najczystsze powietrze w całej Polsce, jest przy tym jednym z najbardziej ekologicznych miast w Europie. Niewątpliwym atutem tego pięknego miasta zaś jest fakt, iż jest ono zasobne w piaszczyste plaże. Niektóre z nich uznawane są za wyjątkowo atrakcyjne. Na przykład słynna plaża w Orłowie, która obfituje w malownicze widoki. Posiada przy tym molo, które daje szansę turyście wejść poza strefę lądu. Mamy wrażenie podczas takiego spaceru, że znaleźliśmy się w zupełnie innym świecie. Równie atrakcyjna plaża znajduje się w samym sercu miasta. Jet ona niezwykle czysta. Turyści bardzo sobie chwalą odpoczynek w tym miejscu.

Wybierając bazę noclegową w Gdyni (meteor) mamy szansę oglądania sztuk teatralnych na plaży, pływania w dalekie rejsy oraz podróżowania po całym Trójmieście Szybką Koleją Miejską. Warto też wiedzieć, że w mieście odbywają się głośne imprezy, na przykład Festiwal Filmowy w Gdyni. Wtedy do miasta przybywają największe gwiazdy.