Temat wyżywienia powinien być dla nas jednym z głównych zagadnień do zorganizowania jeszcze przed wyjazdem. Wówczas bowiem możemy zapewnić sobie najwygodniejszą dla nas propozycję, najbardziej atrakcyjną pod względem smakowym i cenowym. Rozważenie wszystkich plusów i minusów najczęściej utwierdza nas w przekonaniu, że najrozsądniej jest znaleźć restaurację, cieszącą się dobrą opinią oraz mającą już kilka lat doświadczań na lokalnym rynku. Dzięki temu możemy mieć niemal pewność, że serwowane tam potrawy spełnią nasze oczekiwania, a ich cena nie zetnie nas z nóg. Jak znaleźć taką knajpę? Mamy dwie opcje. Możemy przeszukać internet, w którym aż roi się od tego typu informacji lub samodzielnie zaobserwować, w którym miejscu w porze obiadowej znajduje się najwięcej gości. To dobry wyznacznik i obiektywne podejście, którego nie spotkamy nigdzie indziej.

Okuninka to niewielka wieś w województwie lubelskim, w powiecie włodawskim. Dużym jej walorem są okoliczne jeziora, które determinują w największym stopniu możliwości spędzenia czasu. Do najbardziej popularnych atrakcji należą wszelkie sporty wodne, takie jak nurkowanie, kajaki i żeglowanie. Czysta plaża umożliwia wylegiwanie się wśród promieni słonecznych, a znajdujące się w pobliskich lasach szlaki turystyczne gwarantują możliwość zapoznania się z pięknymi widokami i lokalną przyrodą. Nie zapominajmy, że jest tu kilka zabytków, którym warto poświęcić swój czas.

Baza noclegowa jest rozlokowana wzdłuż wybrzeża tutejszych jezior, co zapewnia malownicze pejzaże za oknem. Ponadto noclegi w miejscowości Okuninka są niezwykle przyjemne, nie tylko ze względu na ich niską cenę. Zaplecze gastronomiczne to temat, który powinien nam przypaść do gustu w tym kurorcie. Wszystko to za sprawą kilku adresów, pod którymi zjemy naprawdę przyzwoite posiłki za niewielkie pieniądze. Należy wymienić tu przede wszystkim smażalnię ryb U Kazika, która dba o świeżość swoich potraw i niesamowity klimat, panujący w jej wnętrzu. Narzekać nie możemy też na Przystań pod Wiatrakiem, gdzie zjemy domowe posiłki, przygotowane z niezwykłą starannością i podane z sympatią. Jest jeszcze Restauracja Słoneczna, odpowiednia na niedzielny obiad z rodziną, nacechowany szczególną atmosferą. Pamiętajmy, że kwestia jedzenia podczas urlopu jest jedną z ważniejszych, zatem postarajmy się podjąć decyzję przed wyjazdem i konsekwentnie się jej trzymać podczas całego pobytu.