O każdej porze roku czaruje swoim urokiem. Piękne widoki, wyjątkowe zabytki i ciekawe atrakcje. Mowa oczywiście o Koninie. To niewielkie miasteczko w województwie wielkopolskim, położone bezpośrednio nad Wartą. Historia miejscowości sięga roku 1293, zaś 38 lat później zniszczony przez krzyżaków, odbudowany został przez Kazimierza Wielkiego. Tu powiedzenie o królu Polski „zastał drewniany, a zostawił murowany”, sprawdza się idealnie. Wówczas miasto bowiem zyskało mur obronny, wraz z zamkiem warownym, który niestety nie przetrwał do czasów współczesnych.

Konin słynie ze swoich zabytków, w które wpleciona została baza noclegowa – zapewnia ona komfortowe warunki wypoczynku () i przystępne ceny. To doskonały punkt podróży na urlop, czy choćby długi weekend, przepełniony wrażeniami związanymi ze zwiedzaniem. Doskonałym początkiem naszych wojaży jest Słup Koniński. Romański słup drogowy, stoi w tym miejscu od roku 1151, jest najstarszym tego typu obiektem w Europie i wskazuje drogę z Kalisza do Kruszwicy. Idąc dalej tym tropem, natrafimy na klasycystyczną budowlę z przełomu XVIII i XIX wieku, czyli ratusz. Obiekty sakralne w Koninie cieszą się dużą popularnością, wśród amatorów zabytków. Mamy tu bowiem okazję do zobaczenia niezwykłej architektury gotyku, Kościoła Św. Bartłomieja, barokowego klasztoru reformatów czy synagogi z roku 1829. Podziwianie tych budowli przyniesie nam także wiedzę co do historii miasteczka, która przedstawiona jest w formie fresków w kilku miejscach.

Nie zapominajmy także o atrakcjach dostępnych dla turystów przez cały rok. Do dyspozycji mamy tu Park Makiet Mikroskala, które są doskonałym przystankiem zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Okazją do zabawy jest też korzystanie z tutejszych jezior. Na jeziorze Zatorskim mamy kąpielisko z typowo wodnymi atrakcjami. Jeziora Piątnowskie i Gosławskie – które są ze sobą połączone – idealnie sprawdzają się na wyprawy kajakowe, zaś Turkusowe i Czarna Woda niosą ze sobą ciekawe atrakcje wizualne, wynikające z ich dawnego charakteru.