Kąty Rybackie są miejscowością wypoczynkową, usytuowaną w województwie pomorskim. Miejscowość ta oferuje swoim gościom bogatą gamę atrakcji turystycznych. Na szczególną uwagę zasługuje Muzeum Zalewu Wiślanego. Zostało zlokalizowane w samym centrum miejscowości i stanowi oddział Narodowego Muzeum Morskiego, które położone jest w Gdańsku (informacje). Zgromadzono tam eksponaty, nawiązujące do rybołówstwa oraz szkutnictwa. Są tam łodzie oraz kutry rybackie. Dużą atrakcją jest kompletnie wyposażony warsztat szkutniczy rodziny Szmidtów, pochodzący z Łaszka. Warto wiedzieć, iż można tam zobaczyć oryginalne narzędzia i materiały, które stosowano do budowy bądź naprawy łodzi rybackich. Powinniśmy także zwrócić uwagę na domy, pochodzące z początku XX wieku.

Kąty Rybackie to mała osada, ale przyjeżdża tu dużo turystów, ze względu na spokój i ciszę. Przeważnie są to rybacy i miłośnicy wędkowania. Jest to idealne miejsce by mogli oddać się bez reszty swojej pasji. Przygotowano tu dla nich wyjątkową ofertę (Kąty Rybackie/noclegi), dla wędkarzy i innych wczasowiczów, zauroczonych tym miejscem będą dobrą odskocznią od rzeczywistości.

Zostając w owej miejscowości warto skorzystać z oferty noclegowej obiektu Willa Turkusowa. Obiekt ten jest zlokalizowany w Kątach Rybackich przy ulicy Piaskowej 40. W swojej ofercie posiada 36 miejsc noclegowych. Proponuje swoim gościom dwuosobowy apartament, 8 apartamentów czteroosobowych, 3 apartamenty sześcioosobowe a także pokój siedmioosobowy. Ceny wynajmu każdego z nich są stosunkowo niskie do tych oferowanych przez inne obiekty. Za nocleg w apartamencie dwuosobowym zapłacimy od 160 złotych do 240 złotych. Każdy wyposażony jest w telewizor, lodówkę, kuchenkę, piekarnik, czajnik, patelnię, zestaw garnków, sztućce, żelazko, suszarkę balkonową na bieliznę, turystyczną deskę do prasowania, pościel, leżak plażowy, a także parawan plażowy. Obiekt ten jest usytuowany w urokliwym i przepięknym zakątku Mierzei Wiślanej. Na terenie, na którym został wybudowany ten obiekt znajduje się altana z grillem oraz przypisane dla każdego miejsce parkingowe. Z myślą o najmłodszych został przygotowany uroczy plac zabaw, który z pewnością zachwyci każdego malucha i sprawi, że nie będzie chciał go opuszczać. Goście mają do dyspozycji wypożyczalnię sprzętu rekreacyjnego. Warto wiedzieć, iż obiekt ten należy do całorocznie otwartych.