Darłówko to położona nad Bałtykiem dzielnica Darłowa. Jest to miejsce bogate w atrakcje turystyczne, a samo Darłowo ma także długą i ciekawą historię, po której zostały nam do dzisiaj liczne zabytki. Warto więc wybrać się właśnie w te strony, jeśli chcemy spędzić trochę czasu na plaży, a przy okazji odwiedzić interesujące pamiątki kulturowe. Darłówko to także jedna, doskonale rozbudowana baza noclegowa, co sprawia, że pobyt w tych stronach jest naprawdę przyjemny. Możemy przebierać w ofertach obiektów (więcej info – noclegi Darłówko) proponujących nam noclegi. To nie tylko małe pensjonaty i prywatne kwatery, ale także hotele czy duże ośrodki wczasowe.

Zawsze też można zatrzymać się w centrum Darłowa i do Darłówka dojeżdżać autobusem, co zajmie nam tylko kilka minut. Jeśli trafimy do centrum Darłowa, to warto się wybrać na tutejszy rynek. Jego rolę pełni Plac Kościuszki, przy którym znajdują się ciekawe kamienice oraz miejski ratusz. Przed nim widnieje także Pomnik Rybaka, który pochodzi z 1919 roku. Dobudowano do nich najwyższą kondygnację i zmieniono rolę całej budowli. Sary ratusz niestety nie zachował się do dnia dzisiejszego – spłonął w 1722 roku.

Zaraz obok rynku znajduje się Kościół Mariacki, czyli kościół Najświętszej Marii Panny. Jego budowę rozpoczęto w 1321 roku. Przez lata przechodził przebudowy oraz odbudowy, jak tę po pożarze z 1676 roku. Od 1535 roku aż do końca II wojny światowej, świątynia była w rękach protestantów. W kaplicy, która znajduje się pod wieżą kościoła, są sarkofagi książąt pomorskich. Warto się wybrać także do Zamku Książąt, by dowiedzieć się o nich coś więcej. Działa tutaj muzeum, a dla turystów udostępniono także zamkową wieżę. Sama konstrukcja wybudowana została w II połowie XIV wieku.

Darłowo i Darłówko mogą się pochwalić historią wielu ciekawych i ważnych wydarzeń, o których inne nadmorskie miejscowości mogą jedynie pomarzyć. Był to ważny ośrodek życia politycznego i społecznego. No i od zawsze były tu także piękne i szerokie plaże oraz gęste lasy.