W Łebie znajduje się największy w Polsce, naturalny labirynt. Zajmuje on powierzchnię 5 tys. metrów kwadratowych, posiada bazy i platformy widokowe. Przejście go zajmuje dobrze orientującej się w terenie osobie około dwudziestu minut. Możliwe jest też zakupienie map, które pomogą w odnalezieniu właściwej drogi. Obok, znajduje się labirynt klasyczny. Nie ma nic co mogłoby zmylić, chodzących nim ludzi – ścieżek bez wyjścia, ślepych zaułków. Istnieje w nim tylko jedna ścieżka, która prowadzi do wyjścia. Labirynt został zaprojektowany na podstawie wzorów mających kilka tysięcy lat – podobne odnajdywano w Indonezji, Afryce, Indiach, Ameryce Południowej, a nawet średniowiecznej Europie.

Oprócz labiryntów w parku znajdują się inne atrakcje. Można np. zagrać w tradycyjną francuską grę – boule (petanka). Zabawa polega na rzucaniu metalowymi kulkami w stronę innej, najczęściej drewnianej kulki. Gracze stoją w okręgu, otrzymują punkty za jak najbliższe rzuty kulkami. Wygrywa drużyna, która pierwsza zdobędzie 13 punktów. Nowością w parku jest ogród gier wielkoformatowych. Znajdują się w nim wiele dobrze znanych gier logicznych, zręcznościowych bądź łamigłówek, np. yenga, bierki, cymber gay, rybki, proca, bilard. Wszystkie zostały powiększone do dużych rozmiarów. Stanowią ciekawą formę spędzania wolnego czasu, nie tylko dla dzieci, ale również dla całych rodzin. Kolejną atrakcją są drewniane wózki, w których podróżować mogą dzieci.

W parku organizowane są również zajęcia dla dzieci, prowadzone przez animatora. Do zabaw należą: dzieje kapitana Rabarbara przenosząca młodych w świat piratów i statków, gra bazująca na jednej z części Harrego Pottera – Czara Ognia, oraz zabawa promująca lokalną historię i tradycję – śladami Kaszub.
Ceny biletów wahają się od 10 PLN w bilecie grupowym do 20 PLN za bilet normalny. Park działa przez większą część roku – jest nieczynny jedynie w miesiącach zimowych.

W najbliższym sąsiedztwie parku znajduje Ośrodek Wypoczynkowy Wydmy, posiadający również domki kempingowe. Można wybrać tę ofertę spośród wielu noclegów w Łebie lub zdecydować się na inną propozycję. Ośrodek mieści się w zielonej części miasta, przez co jest tu bardzo cicho i spokojnie. Nieopodal rozciągają się pola, łąki, Jezioro Łebskie oraz Słowiński Park Narodowy. Do centrum miasta jest stąd jedynie 500 metrów, do plaży około kilometr, do dworca PKP i PKS- zaledwie 100 metrów.