Urlop w a Międzyzdrojach to nie tylko plaża i morze. Corocznie od 1996 roku organizowany jest tutaj Festiwal Gwiazd. Istnieje związana z tym wydarzeniem Aleja Gwiazd, z uwiecznionymi w brązie odciskami dłoni ponad 100 artystów. To chyba najsłynniejsza atrakcja turystyczna tego wspaniałego, nadmorskiego kurortu. Innym wartym odwiedzenia miejscem podczas wakacji w Międzyzdrojach jest molo, które uchodzi za najdłuższe betonowe molo w Polsce. Można z niego podziwiać morską panoramę podczas zachodów słońca lub spacerować w chłodniejsze dni. Mamy tu też świetną opcję dotyczącą innego rejonu, a mianowicie Mikołajek, gdzie zachwyciła nas cała okolica, a post o nim możemy znaleźć na divashow.pl.

Dla miłośników przyrody ciekawym miejscem może okazać się Muzeum Przyrodnicze Wolińskiego Parku Narodowego – prezentuje bogate zbiory flory, fauny oraz nieożywionej przyrody. W Parku im. Fryderyka Chopina można zobaczyć okazałe dęby, platany, żywotniki i cisy. Na terenie Wolińskiego Parku Narodowego istnieje Zagroda Pokazowa Żubrów, gdzie znajduje się stado tych zwierząt, a oprócz tego piękne okazy jeleni, dzików, saren i bielika. Panoramę miasta można podziwiać ze Wzgórza St. Kozierowskiego, natomiast na Kawczej Górze znajduje się punkt widokowy na Zatokę Pomorską. Na Kawczą Górę prowadzą najdłuższe na polskim wybrzeżu schody, ich łączna długość wynosi aż 128,5 metrów. Mamy możliwość znaleźć ją na stronie wikipedia.org. Do innych atrakcji Międzyzdrojów można zaliczyć Gabinet Figur Woskowych – jest wystawą woskowych postaci naturalnej wielkości ludzi związanych z nauką, polityką czy sztuką.

W tym samym budynku znajduje się kino „Eva” oraz Planetarium, gdzie na 7 metrowej kopule wyświetlane są trójwymiarowe obrazy z kosmosu. W znajdującym się w mieście Oceanarium można zobaczyć różne egzotyczne ryby – także te drapieżne, jak rekiny czy płaszczki oraz inne morskie organizmy. Jeśli planujecie dłuższy pobyt w tym kurorcie, a nie macie jeszcze znalezionej kwatery są dwa rozwiązania. Możecie albo szukać zakwaterowania na stronie meteor-turystyka.pl, nam ta baza noclegowa niejednokrotnie pomogła szybko znaleźć wolne miejsce, albo skorzystać z oferty noclegowej obiektu Villa Rimeva i mieć nadzieję, że będą wolne noclegi. Villa jest zlokalizowana w miejscowości Międzyzdroje przy ulicy Nowomyśliwskiej 38. W ofercie znajduje się trzydzieści sześć miejsc noclegowych. Villa Rimeva proponuje swoim gościom jeden apartament pięcioosobowy, sześć pokoi dwuosobowych oraz sześć pokoi trzyosobowych. Cena za wynajęcie każdego z oferowanych przez villę pokoi wynosi sześćdziesiąt złotych od osoby. Pokoje wyposażone są w łazienki, telewizję satelitarną, sejf, lodówkę, czajnik bezprzewodowy, radio, sprzęt plażowy oraz stały i bezprzewodowy dostęp do internetu. Obiekt jest zlokalizowany bardzo blisko morza i plaży. W obiekcie goście mogą zostać obsłużeni w trzech językach, a mianowicie po polsku, angielsku i niemiecku.