Położony na terenie Pojezierza Gnieźnieńskiego ośrodek wypoczynkowy w Skorzęcinie to niepowtarzalne miejsce, w całości stworzone z myślą o wczasowiczach. Małe turystyczne miasteczko (bo takie skojarzenia na jego widok nasuwają się same) otoczone lasami, to świetne miejsce na rodzinny wypoczynek. A przy tym nie zrujnuje portfela.

Baza noclegowa Skorzęcina obejmuje zarówno położony nad samym brzegiem jeziora hotel, jak i pensjonaty, motele, domki wczasowe, pokoje tuż przy plaży, pola namiotowe i kempingi. Większość tych obiektów dostosowana jest do rodzin i młodych ludzi przejeżdżających w grupie, znajdziemy więc bez problemu kilkuosobowe pokoje. W pobliżu znajduje się też wiele gospodarstw agroturystycznych, często położonych w pobliżu mniejszych jezior.

Wizytówką skorzęcińskiego ośrodka jest plaża nad jeziorem Niedzięgiel. Łagodny brzeg, drobny piasek i czysta woda sprawiają, że to ulubione miejsce wielu ludzi. Charakterystyczne jest też szerokie molo, wieczorem oświetlone, stanowiące więc świetną promenadę spacerową. Dokoła znajdziemy infrastrukturę sanitarną, dbających o bezpieczeństwo ratowników, a nawet sezonowy posterunek policji. Przy plaży znajdziemy liczne restauracje, fast-foody, budki z lodami, a nawet stragany i sklepiki ze sprzętem pływackim, zabawkami, kupimy ręczniki, okulary przeciwsłoneczne i kapelusze. Ośrodek tętni życiem i ma do zaoferowania coś dla każdego. Na jego terenie mieści się także wesołe miasteczko i kilka placów zabaw, w tym jeden przy samej plaży. Popołudniami i wieczorami możemy wykorzystać leśne otoczenie i pobawić się w podchody, wybrać na pieszą wycieczkę czy urządzić w wyznaczonym miejscu ognisko. Jeżeli przywykliśmy do rodzinnego spędzania czasu aktywnie, możemy wybrać się na wycieczkę jednym z pieszych szlaków po Powidzkim Parku Krajobrazowym, wybierając najkrótszy i planując nieco dłuższe przystanki po drodze. Na miejscu wypożyczyć możemy także łódki, kajaki i rowery wodne czy skorzystać z boisk do uprawiania sportu.

Dla osób ceniących sobie bliskość natury i ciszę, z pewnością znajdą się odpowiednie noclegi. Skorzęcin oferuje różnorodne obiekty, w tym domki zatopione w zieleni, gdzie można naprawdę odpocząć i zapomnieć o codzienności. Zamiast spędzania czasu głównie na plaży możemy wybrać też wędkarstwo czy obserwację przyrody – rozpoznawanie gatunków roślin i małych zwierząt z atlasem w dłoni może być niezłą przygodą dla małych odkrywców.