Beskid Sądecki to piękne, malownicze krajobrazy, wspaniałe szczyty, czyste powietrze i mnóstwo przeróżnych atrakcji. Wybierając się w te tereny warto jako bazę noclegową wybrać Rytro. Jest to miejscowość gminna położona w przełomowej części Doliny Popradu. Specyficzny, górski mikroklimat sprzyja występowaniu rzadkich okazów płazów i gadów. Dlatego też w Rytrze utworzono pierwszy w Polsce gminny „Park Ekologiczny”. Liczne szlaki turystyczne, krystalicznie czyste powietrze, a także inne atrakcje przyciągają tutaj turystów przez cały rok. Szeroko rozbudowana baza noclegowa (sprawdź wchodząc na: meteor-turystyka.pl) zapewnia miejsce dla wszystkich, niezależnie od zasobności portfela. Duże hotele, prywatne kwatery, tanie schroniska, gospodarstwa agroturystyczne – to tylko część z bogatej oferty noclegowej jaką gmina ma do zaoferowania przyjezdnym.

Niewątpliwie największą atrakcją dla turystów jest spływ tratwami przełomem Dunajca. Jest to rwąca rzeka o charakterze typowo górskim, z dużymi wahaniami poziomu wód. Taki rejs stanowi niezapomniane przeżycie. W jego trakcie można podziwiać urocze beskidzkie krajobrazy. Na stromym wzgórzu nad Popradem z daleka już widoczna jest wieża zamku. Wprawdzie są to ruiny, ale warte obejrzenia, zwłaszcza że ciągle są konserwowane i naprawiane. Z góry rozciąga się piękny widok na całą okolicę. Dla wszystkich miłośników pieszych wędrówek powstała sieć szlaków o różnych długościach i zróżnicowanych stopniach trudności. Pomyślano także o trasach rowerowych. Kolarstwo górskie również przyciąga w te tereny. W pobliskiej Piwnicznej, w pijalniach można popróbować wód mineralnych. Park linowy w Rytrze usytuowany został w bezpośrednim sąsiedztwie pięknego parku krajobrazowego, co czyni go jeszcze bardziej atrakcyjnym. Cztery trasy linowe o różnym stopniu trudności zapewniają doskonałą formę aktywnego wypoczynku zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych.

Na uwagę również zasługuje stacja narciarska Ryterski Raj. Ta miejscowość to idealne miejsce dla wypoczynku o każdej porze roku. Dla kochających góry pewnie najpiękniejsza będzie jesień. Amatorzy białego szaleństwa wybiorą zimę, a rodziny z dziećmi słoneczne lato. Rytro to doskonała baza wypadowa do sąsiednich miejscowości. To miejsce na dłuższy pobyt i krótkie wycieczki. To tereny, w które chce się przyjeżdżać i wracać. Tutaj naprawdę się odpoczywa.