Z przepięknej górskiej miejscowości Wisła, do której można zawitać latem, jak i zimą, zabieramy Was dzisiaj na drugi koniec Polski. Kamień Pomorski to miasto znajdujące się w województwie zachodniopomorskim w powiecie kamieńskim. Jest siedzibą gminy. Zlokalizowane jest na Pobrzeżu Szczecińskim. Znajdziemy tutaj port morski z basenem rybacko żeglarskim i wiele innych, ciekawych miejsc. Warto je odwiedzić, ponieważ można zapoznać się z liczną ofertą atrakcji.

Jednym z nich jest Dworek von Kleista. Został on wybudowany w XIV wieku jako Kuria Dziekana. Na przełomie wieku XVI i XVII został zniszczony w trakcie pożaru. Wygląd obecnego dworku i jego kształt pochodzi z XVIII wieku. W tym właśnie wieku zamieszkiwał go Ewald Georg Jurgen von Kleist, który był dziekanem, administratorem kościelnym, a także badaczem elektryczności. W późniejszych latach dworek pełnił różnorakie funkcje. Był siedzibą urzędów, szpitalem, a nawet domem burmistrzów. Obecnie dworek jest nieustannie remontowany, aby nie popadł w ruinę.

Zaplecze noclegowe w Kamieniu Pomorskim jest świetnie przygotowane na przyjęcie turystów. Znaleźć tu można liczne hotele, hostele i pensjonaty. Każdy turysta może wybrać odpowiednie dla siebie miejsce do spania. Warto jednak pamiętać o wcześniejszej rezerwacji miejsca pobytu, gdyż w sezonie wyjazd w ciemno może wiązać się z długim błądzeniem między ośrodkami i zdecydowaniem się na opcję, która do końca nie będzie nam odpowiadać pod względem finansowym bądź oferowanych warunków.